Tanıtım...

 

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nün iş birliğinde 08-10 Nisan 2016 tarihlerinde Sivas’ta “III. Uluslararası Güzel Sanatlar Bilimsel Araştırma Günleri” düzenlenecektir.
Güzel Sanatlar alanında III. Uluslararası Güzel Sanatlar Bilimsel Araştırma Günleri, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü ve Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın tüm akademisyenlerine ve 3., 4. Sınıf ve Yüksek Lisans öğrencilerine açıktır. Bilimsel Araştırma Günleri ile öğrenci/akademisyen etkileşimin farklı bir platforma taşınacağı, güzel sanatlar alanının çok boyutlu irdeleneceği, yurt dışından da davetli katılımcılarla Türkiye’de ve Sivas’ta dinamik ve güncel bir tartışma ortamı yaratılması hedeflenmektedir.
08-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Cumhuriyet Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Bilimsel Araştırma Günleri ile sanatı farklı mercekler altında çok boyutlu tartışırken, bugünü de anlamaya yönelik çeşitli sorulara yanıt aranacak ve böylece ülkemizin kültür ve sanat ortamına katkıda bulunmaya gayret gösterilecektir.   
Bildiri konuları Güzel Sanatlar alanı ile sınırlıdır. Güzel Sanatlar alanı içinde herhangi bir konuda bildiri sunulabilir.  
Sempozyuma katılmayı arzu eden bilim ve sanat insanlarını yeni bilgi ve değerlendirmelere dayalı akademik çalışmalarıyla aramızda görmek istiyoruz.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. M. Hilmi BULUT